![](https://ploiesti2024.ro/wp-content/uploads/2024/01/tinerii.jpg)
Tinerii și Monarhia
Proiect realizat in data de 10/05/2023
Pe 10 Mai 2023, voluntarii Fundației Județene pentru Tineret Prahova au avut onoarea de a-i primi la Casa Tineretului din Ploiești pe doamna Conf. Univ. Dr. Marina-Cristiana Rotaru și pe domnul Daniel Nicodim, Vicepreședinte Alianța Națională pentru Restaurarea Monarhiei, pentru a celebra împreună Ziua Monarhiei! ![👑](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t41/1.5/16/1f451.png)
![👑](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t41/1.5/16/1f451.png)
La evenimentul ,,Tinerii și Monarhia” am aflat că ziua de 10 Mai are o importantă semnificație istorică:
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t25/1.5/16/27a1.png)
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t25/1.5/16/27a1.png)
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t25/1.5/16/27a1.png)
![📽️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t63/1.5/16/1f4fd.png)
![💡](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t95/1.5/16/1f4a1.png)
![🔎](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9b/1.5/16/1f50e.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
![🤝🏻](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t78/1.5/16/1f91d_1f3fb.png)